Duomenų apsauga

Ačiū, kad apsilankėte mūsų interneto svetainėje. Mums rūpi Jūsų asmens duomenų apsauga, labai rimtai tai vertiname ir stengiamės Jums internetu ne tik pateikti išsamų pasiūlymą, bet ir užtikrinti Jūsų teisę patiems spręsti dėl informacijos pateikimo. Teisinis duomenų apsaugos pagrindas, visų pirma, yra Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (toliau - BDAR).

Mūsų interneto svetainės paleidimas

Duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai

Atidarius mūsų interneto svetainę, Jūsų naudojamo įrenginio naršyklė automatiškai ir be Jūsų veiksmų į mūsų interneto svetainės serverį persiunčia:

 • užklausą pateikusio prie interneto prijungto įrenginio IP adresą;
 • prieigos datą ir laiką;
 • atidaryto failo pavadinimą ir URL;
 • interneto svetainę / taikomąją programą, iš kurios įvyko prieiga („Referrer URL“);
 • Jūsų naudojamą naršyklę ir galutinio įrenginio operacinę sistemą bei prieigos teisių teikėjo („Acces Provider“) pavadinimą

ir šiuos duomenis laikinai išsaugo žurnalo faile šiais tikslais:

 • kad būtų užtikrintas sklandus ryšio užmezgimas;
 • kad būtų užtikrintas patogus mūsų interneto svetainės / taikomosios programos naudojimas;
 • kad būtų įvertintas sistemos saugumas ir stabilumas;
 • kad apsaugotume mūsų sistemas.

Gavėjai ir gavėjų kategorijos

Iš esmės duomenys tretiesiems asmenims neperduodami. Išimties tvarka duomenis tvarko mūsų užsakymu pasitelkti duomenų tvarkytojai. Jie kruopščiai atrenkami, be to, mes juos audituojame ir įpareigojame laikytis BDAR 28 straipsnio.

Saugojimo trukmė ir saugojimo trukmės nustatymo kriterijai

Duomenys saugomi 7 dienas, o joms praėjus automatiškai ištrinami.

Kontaktinės anketos / bendravimas el. paštu / telefono skambučiai

Duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai

Asmens duomenis, kuriuos mums pateikiate užpildydami kontaktines anketas tvarkome konfidencialiai. Jūsų duomenis naudojame tik jūsų užklausos apdorojimo tikslais. Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies b ir f  punktai. Šiuo atveju mūsų ir Jūsų vienodas duomenų tvarkymo (teisėtas) interesas sutampa su tikslu atsakyti į Jūsų užklausas, išspręsti visas iškilusias problemas ir didinti Jūsų, kaip kliento ir mūsų interneto svetainės vartotojo, pasitenkinimą.

Gavėjai ir gavėjų kategorijos

Išimties tvarka duomenis tvarko mūsų užsakymu pasitelkti duomenų tvarkytojai. Jie kruopščiai atrenkami, be to, mes juos tikriname ir įpareigojame laikytis BDAR 28 straipsnio.

Taip pat nagrinėjant Jūsų užklausą gali prireikti Jūsų užklausos ištraukas perduoti atsakingiems „Lidl“ įmonių kontaktiniams asmenims, jei tai padėtų išspręsti klausimą. Pavyzdžiui, jei jūsų prašymas susijęs su konkrečia regionine „Lidl“ įmone, į jį atsakymą gali pateikti tik jos kontaktinis asmuo.

Saugojimo trukmė ir saugojimo trukmės nustatymo kriterijai

Jūsų duomenis, kuriuos mums pateikiate kontaktinėje anketoje ir duomenis kuriuos gausime iš viešojo Nekilnojamojo turto registro, saugosime tol, kol Jūsų užklausa bus apdorojama. Jei bus inicijuotas sutarties pasirašymas, šie duomenys bus saugomi visą sutarties laikotarpį, laikantis įstatymais numatytų saugojimo terminų.

Slapukų ir panašių metodų naudojimas apdorojant duomenis

Duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai

Mes, UAB „Lidl Lietuva“ (Viršuliškių skg. 34, LT – 05132, Vilnius), esame atsakingi už duomenų tvarkymą, susijusį su slapukų naudojimu www.realestate-lidl.lt.

Slapukai – tai nedidelės tekstinės rinkmenos, kurios, jums lankantis mūsų interneto svetainėje, įrašomos jūsų galiniame įrenginyje (kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame telefone ir pan.). Slapukai nedaro žalos jūsų galiniam įrenginiui, nėra užkrėsti virusais, Trojos arkliais ar kitomis kenksmingomis programomis. Slapuke kaupiama informacija, susijusi su konkrečiu naudojamu galiniu įrenginiu. Tačiau tai nereiškia, kad taip tiesiogiai galime nustatyti jūsų tapatybę.

Daugiau informacijos apie naudojamus slapukus ir kitas technologijas, atitinkamus apdorojimo tikslus, saugojimo laiką ir susijusius trečiųjų šalių teikėjus rasite mūsų slapukų politikoje.

Slapukai ir kitos naudojimosi duomenų tvarkymo technologijos, atsižvelgiant į slapukų ir (arba) kitos technologijos kategoriją, naudojamos šiais tikslais:

 • Techniškai būtini slapukai: tai – slapukai ir panašios priemonės, be kurių negalite naudotis mūsų paslaugomis (pavyzdžiui, jie skirti užtikrinti, kad jums būtų tinkamai rodoma mūsų interneto svetainė ir tinkamai veiktų jūsų pageidaujamos funkcijos).
 • Patogų naršymą užtikrinantys slapukai: pritaikę šias technologijas, mes galime atsižvelgti į jūsų faktinius ar numanomus pageidavimus ir taip užtikrinti patogesnį naršymą interneto svetainėje. Pavyzdžiui, atsižvelgdami į jūsų nustatymus, galime rodyti savo interneto svetainę jums tinkama kalba.
 • Statistiniai slapukai: šios technologijos mums padeda rinkti anonimiškus statistinius duomenis apie naudojimąsi mūsų paslaugomis. Tai mums leidžia nustatyti, kokiais būdais galime dar geriau pritaikyti savo interneto svetainę vartotojų įpročiams.

Atsižvelgiant į tikslus, slapukai ir panašios naudojimosi duomenų tvarkymo technologijos naudojamos siekiant tvarkyti pirmiausia šių rūšių asmens duomenis:

Techniškai būtini duomenys:

 • Atsakymo pateikimo laiko optimizavimas paskirstant srautą svetainėje keliuose serveriuose.
 • Vartotojo įvestis, skirta išsaugoti vartotojo sutikimo su slapukais būsenai iš dabartinio domeno (pvz., slapuko sutikimas).

Patogų naršymą užtikrinantys duomenys:

 • Vartotojo sąsajos reguliavimo nustatymai (pvz., norimos kalbos pasirinkimas).
 • Vartotojo ir „Bing Maps“ sąveikų saugojimas, siekiant optimizuoti žemėlapio funkcijas.

Statistiniai duomenys:

 • naudotojų profiliai, kuriems suteikti pseudonimai su informacija apie naršymą mūsų interneto svetainėje. Pirmiausia tai yra: interneto naršyklės tipas ir versija; naudojama operacinė sistema; naudojamas įrenginys; nukreipiantysis URL (puslapis, kuriame prieš tai lankėtės); IP adresas; serverio užklausos laikas; interneto svetainėje aktyvuoti įvykiai (naršymo elgesys).
 • IP adresas yra nuolat įslaptinamas, todėl pagal jį iš principo neįmanoma nustatyti jūsų tapatybės.

Patogų naršymą užtikrinančių, statistinių ir rinkodaros slapukų naudojimo teisinis pagrindas yra jūsų sutikimas pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a) punktą. Techniškai būtinų slapukų naudojimo teisinis pagrindas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies f) punktas, t. y. jūsų duomenis tvarkome siekdami savo teisėtų interesų, kad teikiama interneto svetainė, įskaitant joje skelbiamą informaciją, būtų visiškai funkcionali.

Savo sutikimą jūs galite bet kuriuo metu atšaukti ar pakeisti; toks atšaukimas ar pakeitimas įsigalioja nuo jo pareiškimo momento. Tam tiesiog spustelėkite čia ir pasirinkite pageidaujamą variantą. Savo sutikimą, duotą konkrečiais duomenų tvarkymo tikslais, jūs lengvai ir paprastai atšauksite pašalinę atitinkamas varneles.

Duomenų gavėjai ir duomenų gavėjų kategorijos:

Vykdydami duomenų tvarkymo veiklą naudojant slapukus ir panašias naudojimosi duomenų tvarkymo technologijas, mes galime pasitelkti specializuotus paslaugų teikėjus. Šie paslaugų teikėjai tvarko jūsų duomenis mūsų vardu kaip duomenų tvarkytojai. Kiekvienas iš šių paslaugų teikėjų buvo kruopščiai atrinktas ir, vadovaujantis BDAR 28 straipsniu, prisiėmė prievoles sutarčių pagrindu. Visos įmonės, kurios mūsų slapukų politikoje yra nurodytos kaip teikėjos, veikia kaip mūsų tvarkytojos.

Bendradarbiaujant su „Google LLC“, aukščiau minėti duomenys statistiniais tikslais paprastai taip pat tvarkomi JAV serveriuose.

Saugojimo trukmė ir saugojimo trukmės nustatymo kriterijai:

Slapukų saugojimo trukmę sužinosite perskaitę mūsų slapukų naudojimo sąlygas. Jeigu stulpelyje „Galiojimo pabaiga“ nurodyta „ilgalaikis“, slapukas saugomas visam laikui, kol nebus atšauktas atitinkamas sutikimas.

„BING Maps“

Šioje svetainėje naudojame „Bing Maps“. Tai leidžia tiesiai joje rodyti interaktyvius žemėlapius ir vartotojams patogiai naudotis žemėlapio funkcija, pvz.: tinkamai atvaizduoti Lidl parduodamo nekilnojamojo turto vietas mūsų interneto svetainėje.

„Bing Maps“ yra naudojamas norint patraukliai pateikti mūsų internetinius pasiūlymus ir palengvinti nurodytų vietų paiešką svetainėje. Šį teisėtą interesą apibrėžia BDAR 6 straipsnio 1 dalies f) punktas.

Kai lankotės mūsų svetainėje, „Bing Maps“ teikėjas „Microsoft Corporation“ gauna informaciją, kad jūs patekote į atitinkamą mūsų svetainės antrinį puslapį. Norint naudotis „Bing Maps“ funkcijomis, būtina apdoroti Jūsų IP adresą kaip interneto ryšio dalį. Paprastai tai apdorojama „Microsoft“ serveryje JAV.

Mes neturime įtakos konkrečiam „Bing Maps“ duomenų apdorojimui. Norėdami gauti daugiau informacijos apie duomenų apdorojimo „Bing Maps“ tikslą ir apimtį, skaitykite teikėjo privatumo politiką. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie savo teises šiuo klausimu ir nustatymus, kaip apsaugoti jūsų privatumą.

Duomenų perdavimas gavėjams iš trečiųjų šalių

Jei duomenis perduodame gavėjams iš trečiosios šalies (įsikūrusios ne Europos ekonominėje erdvėje), tai sužinoti galite iš informacijos apie gavėjus / gavėjų kategorijas atitinkamo duomenų apdorojimo aprašyme. Europos Komisija patvirtina, kad kai kurios trečiosios šalys taiko duomenų apsaugos standartą, kuris yra prilyginamas Europos ekonominės erdvės lygiui priimant vadinamuosius sprendimus dėl tinkamumo. Šių šalių sąrašą galite rasti čia. Jei šalyje nėra panašaus duomenų apsaugos standarto, užtikriname, kad duomenų apsauga būtų užtikrinta kitomis priemonėmis. Remiantis privalomais bendrovių nuostatais, standartinėmis Europos Komisijos sutarties sąlygomis dėl asmens duomenų apsaugos, sertifikatais ar patvirtintais elgesio kodeksais. Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su mūsų duomenų apsaugos pareigūnu (žr. puslapio apačioje).

DUOMENŲ SUBJEKTŲ TEISĖS

Apžvalga

Be teisės atšaukti Jūsų mums duotus sutikimus, Jūs taip pat, esant atitinkamoms galiojančiuose teisės aktuose numatytoms sąlygoms, turite šias teises:

 • teisę susipažinti su mūsų saugomais Jūsų asmens duomenimis pagal BDAR 15 straipsnį;
 • teisę reikalauti ištaisyti neteisingus ir papildyti neišsamius duomenis pagal BDAR 16 straipsnį;
 • teisę prašyti ištrinti mūsų saugomus duomenis pagal BDAR 17 straipsnį;
 • teisę apriboti jūsų duomenų tvarkymą pagal BDAR 18 straipsnį;
 • teisę į duomenų perkeliamumą pagal BDAR 20 straipsnį;
 • teisę nesutikti pagal BDAR 21 straipsnį.

Teisė susipažinti su duomenimis pagal BDAR 15 straipsnį

Pagal BDAR 15 straipsnio 1 dalį turite teisę prašyti nemokamai susipažinti su mūsų saugomais Jūsų asmens duomenimis. Tai visų pirma apima:

 • tikslus, kuriais asmens duomenys yra tvarkomi;
 • tvarkomų asmens duomenų kategorijas;
 • gavėjus ar gavėjų, kuriems buvo arba bus atskleisti Jūsų asmens duomenys, kategorijas;
 • planuojamą su jumis susijusių duomenų saugojimo trukmę arba, jei jos konkrečiai nurodyti neįmanoma, saugojimo trukmei nustatyti taikomus kriterijus;
 • teisę prašyti duomenų valdytojo ištaisyti arba ištrinti asmens duomenis ar apriboti jūsų asmens duomenų tvarkymą arba nesutikti su tokiu tvarkymu;
 • teisę pateikti skundą priežiūros institucijai;
 • kai asmens duomenys renkami ne iš duomenų subjekto, visą turimą informaciją apie jų šaltinius;
 • BDAR 22 straipsnio 1 ir 4 dalyse nurodytą automatizuotą sprendimų priėmimą, įskaitant profiliavimą, ir, bent tais atvejais, prasmingą informaciją apie loginį jo pagrindimą, taip pat tokio duomenų tvarkymo reikšmę ir numatomas pasekmes duomenų subjektui.

Kai asmens duomenys perduodami į trečiąją valstybę arba tarptautinei organizacijai, turite teisę būti informuoti apie tinkamas su duomenų perdavimu susijusias apsaugos priemones pagal BDAR 46 straipsnį.

Teisė reikalauti ištaisyti duomenis pagal BDAR 16 straipsnį

Jūs turite teisę reikalauti, kad nedelsdami ištaisytume neteisingus su Jumis susijusius asmens duomenis. Atsižvelgdami į tikslus, kuriais duomenys buvo tvarkomi, turite teisę reikalauti, kad neišsamūs duomenys būtų papildyti, be kita ko, ir pateikdami papildomą pareiškimą.

Teisė reikalauti ištrinti duomenis pagal BDAR 17 straipsnį

Turite teisę reikalauti, kad ištrintume su Jumis susijusius asmens duomenis, jei tai galite pagrįsti viena iš šių priežasčių:

 • asmens duomenys nebėra reikalingi, kad būtų pasiekti tikslai, kuriais jie buvo renkami arba kitaip tvarkomi;
 • jūs atšaukiate savo sutikimą, kuriuo pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktą arba 9 straipsnio 2 dalies a punktą grindžiamas duomenų tvarkymas, ir nėra jokio kito teisinio pagrindo tvarkyti duomenis;
 • nesutinkate su duomenų tvarkymu pagal 21 straipsnio 1 dalį ir nėra viršesnių teisėtų priežasčių tvarkyti duomenis arba nesutinkate su duomenų tvarkymu pagal 21 straipsnio 2 dalį;
 • asmens duomenys buvo tvarkomi neteisėtai;
 • asmens duomenys turi būti ištrinti laikantis teisinės prievolės;
 • asmens duomenys buvo surinkti BDAR 8 straipsnio 1 dalies nurodyto informacinės visuomenės paslaugų siūlymo kontekste.

Jei asmens duomenis paskelbėme viešai ir privalome juos ištrinti, atsižvelgdami į turimas technologijas ir įgyvendinimo sąnaudas, imamės pagrįstų veiksmų, kad Jūsų duomenis tvarkančius trečiuosius asmenis informuotume, jog Jūs paprašėte, kad ir jie ištrintų visas nuorodas į tuos asmens duomenis arba jų kopijas.

Teisė apriboti duomenų tvarkymą pagal BDAR 18 straipsnį

Turite teisę reikalauti, kad apribotume Jūsų domenų tvarkymą, tais atvejais, kai:

 • Jūs užginčijate asmens duomenų tikslumą;
 • duomenų tvarkymas yra neteisėtas ir Jūs nesutinkate, kad duomenys būtų ištrinti, ir vietoje to prašote apriboti jų naudojimą;
 • duomenų valdytojui nebereikia asmens duomenų tvarkymo tikslais, tačiau jų reikia duomenų subjektui siekiant pareikšti, vykdyti arba apginti teisinius reikalavimus arba,
 • pagal BDAR 21 straipsnio 1 dalį, paprieštaravote duomenų tvarkymui, kol bus patikrinta, ar duomenų valdytojo teisėtos priežastys yra viršesnės už Jūsų priežastis.

Teisė į duomenų perkeliamumą pagal BDAR 20 straipsnį

Turite teisę susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti su Jumis susijusius asmens duomenis, kuriuos mums pateikėte, bei mūsų nekliudomi persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, kai:

 • duomenų tvarkymas yra grindžiamas sutikimu pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktą arba 9 straipsnio 2 dalies a punktą arba sutartimi pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktą ir
 • duomenys yra tvarkomi automatizuotomis priemonėmis.

Naudodamiesi savo teise į duomenų perkeliamumą, turite teisę prašyti, kad asmens duomenis tiesiogiai persiųstume kitam duomenų valdytojui, kai tai techniškai įmanoma.

Teisė nesutikti pagal BDAR 21 straipsnį

Pagal BDAR 21 straipsnio 1 dalyje numatytas sąlygos, su duomenų tvarkymu galite nesutikti dėl konkrečių, su Jūsų atveju susijusių priežasčių.

Minėta bendroji teisė nesutikti galioja visiems šiose duomenų apsaugos taisyklėse aprašytiems duomenų tvarkymo pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktą tikslams. Kitaip nei duomenų tvarkymu reklamos tikslais grindžiamos specialiosios teisės nesutikti atveju, pagal BDAR, atsižvelgti į tokį bendrąjį nesutikimą privalome tik tada, kai Jūs mums nurodote didesnės svarbos priežastis, pavyzdžiui, galimą pavojų Jūsų sveikatai ar gyvybei. Be to, turite  galimybę kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją arba į UAB „Lidl Lietuva“ duomenų apsaugos pareigūną.

TEISĖ TEIKTI SKUNDĄ DUOMENŲ APSAUGOS PRIEŽIŪROS INSTITUCIJAI PAGAL BDAR 77 STRAIPSNĮ

Be to, turite teisę bet kuriuo metu pateikti skundą kompetentingai duomenų apsaugos priežiūros institucijai. Tuo tikslu jūs galite kreiptis į bet kurios Europos Sąjungos valstybės narės, kur yra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta, duomenų apsaugos priežiūros instituciją arba į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją instituciją, kur yra UAB „Lidl Lietuva“ registruotoji buveinė.

UŽ TVARKYMĄ ATSAKINGO DUOMENŲ VALDYTOJO IR ĮMONĖS DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNO KONTAKTINIAI DUOMENYS

Duomenų valdytojas yra UAB „Lidl Lietuva“, įmonės adresas – Viršuliškių skg. 34, LT – 05132, Vilnius, juridinio asmens kodas 111791015, kuriam interneto svetainės www.realestate-lidl.lt atžvilgiu atstovauja paskirtas duomenų apsaugos pareigūnas. Su juo susisiekti galima aukščiau nurodytu adresu, laišką adresuojant duomenų apsaugos pareigūnui, arba el. paštu duomenuapsauga@lidl.lt